Letní kino Evergreen: Bláhový projekt

Letní kino Evergreen: Bláhový projekt

Termín: 23.5.2021
Vstupné:

45 – 90 Kč

23květen neděle 20:15

Žánr: letní kino film dox praha dokument festival jeden svět


Festival Jeden svět, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, se letos koná nejen online, ale i venku! DOX a jeho zelená terasa Evergreen ve vnitrobloku je jedním z festivalových míst, kde si za dodržování všech vládních a hygienických opatření můžete užít filmy opravdu naživo, na velkém plátně, s publikem a diskuzí. Deky s sebou!

Snaha oživit instantní fotografii, kterou proslavila značka Polaroid, by se v dnešní digitální době mohla zdát nejen bláznivá, ale přímo nemožná. Přesně o to se však pokusil excentrický milovník analogu Florian Kaps, zvaný Doc. 

Značka Polaroid zažívala největší rozmach v osmdesátých letech, nicméně s příchodem digitální fotografie se situace dramaticky změnila. Nástup chytrých telefonů s foťákem pak znamenal poslední hřebík do rakve a společnost vyhlásila bankrot. Na pozadí Docovy donkichotské poutě za záchranou poslední továrny Polaroidu na světě se rozvíjí příběh o lásce ke všem analogovým přístrojům, foťákům, kamerám či gramofonům, které si dodnes uchovávají auru něčeho skutečného a autentického. Snímek natočený na 35mm filmový materiál vychází vstříc touhám po digitálním detoxu a představuje oslavu pozapomenutých technologií, které umožňují zprostředkovat umění a okolní svět způsobem, jehož digitální média nikdy nedosáhnou.

Bláhový projekt / Jens Meurer / Německo, Rakousko 2020 / 93 min. / anglicky, české titulky

Projekci předchází krátká diskuze s polagraphem Tomášem Noskem a Michalem Čápem.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letní kino Evergreen:...

Plaza Prague HotelPraha (253 metrů)

Wellness Hotel Extol InnPraha (307 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (418 metrů)