Pražský hrad / prohlídka s kvízem

Pražský hrad / prohlídka s kvízem

Adresa:

Praha 1, Pražský hrad

Termín: 1.1.2021 31.12.2023
Vstupné:

690 Kč

1led - 31pro celý den

Žánr: ostatní akcepražský hrad praha prohlídka turistika cestování procházka historie památky architektura aplikace


Pražský hrad – to je skutečné srdce Prahy. Tento vysoký kopec si ve starověku vyhlédli králové a postavili zde skutečnou pevnost! Pocítíte historického ducha královských dvorů, projdete nejkrásnějšími slavnostními branami, seznámíte se s historií paláců a památek, stejně jako s osudy lidí, kterým kdysi v těchto nekonečných sálech pukala srdce. A samozřejmě vás čeká skvost Pražského hradu ‒ velkolepá katedrála svatého Víta!

Průlomový formát prohlídek s kvízem

Jedná se o jedinečný formát, který kombinuje prohlídku a hru s kvízem: Informace jsou
získávány prostřednictvím hry: nejen posloucháte/čtete, ale také řešíte hádanky a různé
rébusy, za které získáváte body.

 • S našimi prohlídkami se dozvíte ty nejzajímavější, fascinující, neobvyklé příběhy, fakta a legendy o městě. Připravili jsme pro vás ty nejlepší trasy, vzrušující a rozmanité otázky
 • Procházíte se sami po městě a nejste na nikom závislí, telefon je vaším osobním průvodcem
 • Naše mobilní aplikace funguje offline, tedy bez připojení k internetu. Podívejte, jak vypadá prohlídka na telefonu: https://www.questintour.com/wp-content/uploads/2019/10/Presentation-quest-tour-in-mobile-application-QuestinTour_CZ.pdf
 • Ani v době covidové pandemie nemusíte sedět doma. S našimi prohlídkami chráníte nejen sami sebe, ale také například průvodce. Je to ideální způsob, jak se i v době nejrůznějších opatření bavit, poznávat nové věci a prostě být aktivní.

Proč jsou naše prohlídky tak výjimečné?

 • Flexibilní k Vašim časovým možnostem. Naše prohlídky jsou zcela nezávislé. Vy sami si vybíráte čas začátku prohlídky. Začít můžete kdykoliv během 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, 365 dní v roce. Zakoupenou prohlídku můžete absolvovat po dobu 1 roku. Po zahájení prohlídky budete mít 5 dní na její dokončení.
 • Komfortní tempo. Prohlídku lze v průběhu přerušit. Můžete například relaxovat, dát si kávu nebo se v restauraci zastavit na oběd. A pokud Vám nebude přát počasí nebo se Vám udělá nevolno, můžete prohlídku přerušit a pokračovat v ní další den.
 • Prohlídku absolvujete se svým týmem. Bez cizích lidí. Například s rodinou, kamarády nebo kolegy.
 • Možnost soutěžení s ostatními týmy. Chcete porovnat své výsledky? Na konci prohlídky zjistíte počet získaných bodů. Buďte velmi ostražití, bereme v úvahu správné odpovědi, počet využitých nápověd, ale také čas hledání.
 • Možnost procvičit cizí jazyky – prohlídky dostupné v Rj a AJ jazykové verzi, vice na https://www.questintour.com/ a https://www.questintour.com/ru/.

Co nejzajímavějšího vás čeká? 

Uvidíte věž Mihulku nedaleko Prašného mostu a dozvíte se tajemství názvů těchto objektů.

Projdete nejen nejkrásnější Bránou Titánů, ale také Matyášovou bránou ‒-hlavní slavnostní a ceremoniální bránou Pražského hradu. Věřím, že uhodnete, co na ní může znamenat nápis: D MATIAS EL.

Užijete si podívanou na nádhernou katedrálu svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Stavěli ji celých 600 let!

A když se podíváte na vyobrazení řemesel pod znameními zvěrokruhu na mřížích před Zlatou bránou, pochopíte, co byste podle architektů měli v životě dělat.

Na dřevěných dveřích u východu z Vladislavského sálu najdete neobvyklé klepadlo z poloviny 16. století. Pikantní detaily tohoto nástroje vám prozradí klepadlo samo.

A samozřejmě nelze se prostě neprojít půvabnou Zlatou uličkou!

Pokud se po Prohlídce rozhodnete projít po nádherných Zahradách Pražského hradu, nezapomeňte, že zahrady a parky jsou otevřené od dubna do listopadu, s výjimkou malé zahrady „Na Baště“, kam můžete chodit po celý rok.

Nenechte si ujít tuto prohlídku v angličtině a v ruštině.

Tajemství a hádanky prohlídky

Urazit krále může kdokoli, ale vy se ho snažte získat ke spolupráci! Může to znít jako špatný vtip, ale jeden z nejkrutějších a neslavně proslulých českých králů ‒ Zikmund první z rodu Lucemburků ‒ se rozhodl znovu usednout na český trůn. Co dělat, když tato zpráva zčistajasna padne na bedra mladé dívky-průvodkyně během běžné prohlídky Pražského hradu? Pomoci jí a celému českému národu můžete jen vy ‒ návštěvníci města. Protože najít tajemný rukopis vyhánějící krále z Čech je v silách jen družné společnosti!

Hlavní pamětihodnosti:

 • Prašný most
 • Kaple svatého Kříže
 • Brána Titánů
 • Chrám svatého Víta
 • Staré proboštství
 • Starý královský palác
 • Vladislavský sál
 • Bazilika svatého Jiří
 • Rožmberský palác
 • Zlatá ulička (zdarma po 18.00)

Vstup do hradního komplexu je zdarma, ale k návštěvě některých míst potřebujete vstupenku.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Pražský hrad /...

The Golden Wheel HotelPraha (183 metrů)

Restaurant a hotel NebozízekPraha (916 metrů)

ValentinskaPraha (1 257 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Pražský hrad Pražský hrad Praha 1 (0 m)
Katedrála sv. Víta Katedrála sv. Víta Praha 1 (61 m)
Café Savoy Café Savoy Praha 5 (1 165 m)