Přejít na stránky Ticketpro.cz

Tantehorse: Soukup Soukup

Adresa:

Praha 3, Kubelíkova 27

Termín: 15.5.2013

15květen čtvrtek 01:00

Žánr: festival


Tanečně-výtvarný projekt herečky, režisérky a choreografky Miřenky Čechové a malíře Jana Mika v sobě propojuje současný tanec a výtvarné umění, které vzniká v přímém kontaktu s divákem.

Tanečně-výtvarný projekt herečky, režisérky a choreografky Miřenky Čechové a malíře Jana Mika v sobě propojuje současný tanec a výtvarné umění, které vzniká v přímém kontaktu s divákem. Tematicky se zabývá přehodnocením pohledu na jedince uvnitř společnosti, který do sociálně kulturních podmínek dané společnosti nezapadá, a proto žije na jejím okraji. Je z ní vyděděn, odcizen, odmítnut. Téma se inspiruje vztahem jedince vůči okolnímu světu, lidmi trpícími depresemi, fobiemi, psychickými poruchami a nekonvenčním vztahem k vlastní identitě.

Miřenka Čechová i Radim Vizváry patří mezi evropskou špičku v oblasti new mime a fyzického divadla. Jejich originální projekty nečekaným způsobem kombinují pantomimu s butó, groteskou, fyzickým divadlem, ale i street artem či baletem. Soubor Tantehorse od svého založení v roce 2006 intenzivně cestuje a prezentuje svou tvorbu na evropských divadelních a tanečních festivalech, kde posbíral mnohá ocenění. V roce 2010 pronikli jako jedni z mála českých nezávislých umělců na americký kontinent, kde představili sérii představení, přednášek a master classes. Další americké turné čeká soubor na jaře 2013. Divadelní kritik Vojtěch Varyš jejich tvorbu přibližuje takto: „V oblasti českého pohybového divadla patří k naprosté špičce nejen co do profesionality a mimických, hereckých a tanečních schopností, ale také co do originality, myšlenkové síly a umělecké kvality. Jejich show je famózním spektáklem.“

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Přidat nový termín
Hudební kluby - Praha 3 Akce v MČ Praha 3

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Tantehorse: Soukup Soukup

Žižkovská televizní věžPraha (201 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (609 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 603 metrů)

Doporučené akce v Praze

Akce v Praze na Jiný den?

V okolí doporučujeme...

Žižkovská věž Žižkovská věž Praha 3 (194 m)
Prašná brána Prašná brána Praha 1 (1 610 m)
Pentahotel Prague Pentahotel Prague Praha 8 (1 417 m)