Jakub Tytykalo / Sidewinding

Jakub Tytykalo / Sidewinding

Adresa:

Praha 7, U Měšťanského pivovaru 6a

Termín: 8.12.2020 30.1.2021
Vstupné:

zdarma

8pro - 30led celý den

Žánr: výstavyumění současné umění malba praha zimní výstavy

Umělci: Jakub Tytykalo


Holešovická Bold Gallery po vynucené pauze startuje s novou energií. Speciálně pro ni připravil nositel ceny Art Prague Young Award malíř Jakub Tytykalo výstavu svých obrazů z posledních dvou let, která jeho dříve „zemitá“ plátna vůbec poprvé představí v plné barevnosti a k tomu v premiéře ukáže i několik autorských objektů.

Název projektu Sidewinding se vztahuje k plazům. Jde o zvláštní pohyb hadů v tekutých píscích pouští, kdy se plazí vpřed pomocí bočních smyček. Podobně využívá různých nepřímých cest a netypických tvůrčích postupů i Jakub Tytykalo, aby nakonec došel k výsledku, který je výrazný, emocionálně silný, čitelný, ale přesto si zachovává tajemství.

„Svůj unikátní způsob malby vystavěl na konstrukční kresbě, sochařském vnímání tvaru a v poslední době i vlepovaných fotografiích na způsob koláže. Také současný výraz buduje oklikou přes avantgardní a modernistickou vizuální zkušenost a nebojí se ani klasických témat. Na naší scéně představuje hodně výjimečnou individualitu,” vysvětluje kurátor výstavy Radek Wohlmuth.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Praha 7 Akce v MČ Praha 7

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Jakub Tytykalo /...

Wellness Hotel Extol InnPraha (204 metrů)

Plaza Prague HotelPraha (273 metrů)

Absolutum Boutique HotelPraha (513 metrů)