Radeckého pochod životem

Radeckého pochod životem

Adresa:

Praha 8, Klapkova 26

Termín: 9.10.2020 v 19:30 hod. (pátek)
Vstupné:

200

9říjen pátek 19:30

Žánr: divadlo


Unikátní interpretace vojenské kariéry maršála Radeckého, nejslavnějšího vojevůdce narozeného v Čechách

Hra Radeckého pochod životem zachycuje významné mezníky vojenské kariéry nejslavnějšího vojevůdce narozeného v Čechách a sloužícího neuvěřitelných 72 let, Jana Josefa Václava Radeckého. Tento muž měl mnoho důležitých a pro kariéru slavného vojevůdce nutných vlastností, ale také pár neméně důležitých lidských slabostí, mezi které patřila karetní vášeň, hazard a ženy. Právě tyto slabosti jsou ve hře akcentovány a vytvářejí zápletku a velkou otázku, zda se Radecký nechá pohřbít v císařské hrobce, anebo vlastně doslova prodá svoji tělesnou schránku bohatému židovskému dodavateli eráru, panu Josephu Gottfriedu Pargfriederovi, pro jeho horu hrdinů – Heldenberg.

Hlavní postavou ale není ve své době velmi mocný muž, maršál Radecký, nýbrž jeho osobní sluha Vencl, který ho provází životem, a především svými glosami ukazuje poněkud neslavnou tvář doby – hrůzných dobyvatelských válek, národního osvobození Italů (Risorgimento), korupčních obchodů s vojenským erárem a zejména soukromý život Radeckého.

Po celou dobu doprovází maršála také komtesa von Ewigkeit-Smrt, která spolu s vojevůdci oslavuje vítězství, „kosí“ vojáky, je ke všemu svolná, a nakonec laskavě a s pochopením pro svého hrdinu odvádí Radeckého do věčnosti. Věhlasný vojevůdce, přemožitel Napoleona, přesto zůstává nesmrtelným alespoň prostřednictvím díla hudebního skladatele Johanna Strausse st., který složil skladbu s názvem Radecký banket marsch

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

21říjen středa 19:00

29září úterý 19:00

14říjen středa 19:00

22říjen čtvrtek 19:00

Ubytování v okolí akce Radeckého pochod...

Výstaviště HolešovicePraha (2.8 km)

Wellness Hotel STEPPraha (3.2 km)

Vila LannaPraha (4.2 km)