Kino v Obýváku: Mezi odpady a Hnůj vezdejší + debata

Kino v Obýváku: Mezi odpady a Hnůj vezdejší + debata

Adresa:

Praha 8, Sokolovská 24/136

Termín: 22.6.2020
Vstupné:

dobrovolné

22červen pondělí 20:00

Žánr: filmekologie


Filmy s ekologickou tematikou uvádíme v českém znění bez titulků. Vstupné dobrovolné.

● Mezi odpady (rež. Kryštof Zvolánek, ČR, 2019, 22 min.) 

Obal prodává, brzy po splnění toho účelu však většinou končí v koši, společně se zodpovědností, kterou jsme za jeho koupi převzali. Globální problém nekontrolované produkce odpadů se přenáší až na úroveň jednotlivých obcí, které jsou ze zákona zodpovědné za jeho svoz a recyklaci.

Kryštof Zvolánek svůj studentský dokument Mezi Odpady postavil na přirozené všímavosti lidí, kteří s odpady přichází do styku každý pracovní den. Jsou to popeláři Technických služeb Zlín, vedoucí třídící linky, správce skládky či referentka odpadového hospodářství města Zlín. Protagonisté se shodují: chybí vzdělání, informovanost. Audiovizuální sonda Mezi Odpady se snaží odpovědět na otázku, jestli může změna přijít od lidí, nebo ji musí připravit zákon.

● Hnůj vezdejší (rež. Nikola Krutilová, ČR, 2019, 24 min.) 

Filmová báseň o místě, na kterém končí přebytky naší civilizace. Z kontejnerů se sypou tuny nadbytečné zeleniny a pečiva. Býci se prochází kolem osiřelých těl aut. Ptáci přilétají k hromadám chlebů a přiživují se. Rampa, která krmí fermentor bioplynové stanice, nepřetržitě bzučí a posouvá hmotu do jejích útrob. Film zachycuje observační metodou dění v hospodářském areálu a zobrazuje jednu z podob zemědělství v 21. století.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Kulturní centra - Praha 8 Akce v MČ Praha 8

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Kino v Obýváku: Mezi...

Sportovní centrum OlšankaPraha (1 379 metrů)

Žižkovská televizní věžPraha (1 697 metrů)

Wellness Hotel STEPPraha (1 806 metrů)