Dny evropského filmu v Praze - Světozor

Dny evropského filmu v Praze - Světozor

Adresa:

Praha 1, Vodičkova 41

Termín: 20.4.2021 (úterý) 25.4.2021

20dub - 25dub celý den

Žánr: Dny evropského filmu festival kino film filmový festival hudba dokument Praha


Dny evropského filmu (DEF) se již 28 let zaměřují výhradně na současný evropský film. Také letos představí několik desítek snímků z různých koutů Evropy. DEF proběhnou v termínu od 20. do 28. dubna 2021 v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech České republiky v rámci festivalových ozvěn. „Největší síla 28. Dnů evropského filmu je v nabídce vzrušujících a inovativních filmových zážitků, které oslaví existenci kina jako takového. A samozřejmě jde o kouzelný prožitek ze sdíleného emocionálního prožitku,“ dodává dramaturg DEF Šimon Šafránek. Programová nabídka DEF míchá žánry, obsahuje filmy, které braly ceny na festivalech nebo odvážné debuty.

Sekce Strach a sny propojuje žánry s uměleckým přesahem, sekce Bez rodičů se soustředí na snímky pro mladé diváky. Aktuální filmy, které natočili světoznámí tvůrci a hrají v  nich osobnosti evropského filmu, nabídne sekce HvězdyFilm a hudba zase hrané filmy, VR filmy i dokumenty, v nichžhraje výraznou roli rytmus, melodie a hudba vůbec. V panelu MEDIA: mezi řádky promítneme kolekci starších, nicméně vzrušujících a napínavých filmů (podpořených evropským programem MEDIA), které vzešly ze stránek románů a povídek, a které zarezonovaly také jako úspěšné filmové adaptace. Programovou novinkou je sekce K věci: Samotka, která se připravuje ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, a zve na čerstvé dokumenty i hrané filmy, jež pracují s tématem izolace a odloučení, které jsme v posledních měsících všichni zažili.

Film realitu osvětluje, prosvětluje, někdy vysvětluje a zároveň nám dává možnost překonat ji a nahlédnout z vyšší a širší perspektivy. V současnosti je toho potřeba snad více než kdy jindy. Proto vzhůru na trip po Evropě! Vzhůru na 28. Dny evropského filmu!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Praha 1 Akce v MČ Praha 1

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského filmu v...

Žižkovská televizní věžPraha (46 metrů)

Sportovní centrum OlšankaPraha (518 metrů)

Royal Court ApartmentsPraha (1 644 metrů)