Letem světem - Barbora Kolářová, Stanislav Gallin

Letem světem - Barbora Kolářová, Stanislav Gallin

Adresa:

Kdyně, Masarykova 541

Termín: 22.5.2024
Vstupné:

150

22květen středa 19:00

Žánr: koncertyvážná hudba klasika


MKS „Modrá hvězda“ vás srdečně zve na 3.koncert cyklu KPH „Letem světem“. Světovými i českými skladbami nás provede Barbora Kolářová za klavírního doprovodu Stanislava Gallina. Ve svém programu reflektují, jak téma roku české hudby, tak vizi naší letošní hudební cesty kolem světa. Violistka Barbora Kolářová se hudebně dívá do minulosti a zároveň vstříc budoucnosti, na housle hrála snad všude – od pláže po Carnegie Hall, Verizon Hall ve Philadephii, v Kennedyho uměleckém středisku, Suntory Hall v Tokiu, v Centru orientálního umění v Šanghaji, v Národním centru umění v Pekingu, Kulturním centru v Hongkongu, v Dewan Philharmonik Petronas v Kuala Lumpuru, v koncertních síních ve Vídni, Varšavě, Záhřebu i slovinském Mariboru.

Vedle mezinárodních sólových projektů se Barbora rovněž představila jako hostující umělkyně České filharmonie (2013-2016), hostující koncertní mistr filharmonie v Minas Gerais v Brazílii (2017-2018) a houslistka Lincolnova centra v New Yorku (2016-2019). Rovněž pravidelně vystupovala jako vedoucí druhých houslí v Malajské filharmonii (2015-2020). Barbora je držitelkou ocenění z mnoha mezinárodních soutěží, například z Lincolnova centra, z newyorské mezinárodní hudební soutěže Golden Classical Music Awards, z Manhattan International Music Competition i soutěže virtuózů v Salcburku. Získala rovněž cenu Broada Erleho a zvláštní diplom na stipendijní soutěži Vadima Repina, jakož i ocenění ze soutěže newyorské International Artist Association, z Remember Enescu v Bukurešti, Telemannovy soutěže v Polsku, Prague Junior Note, a hlavní cenu v soutěži sólistů v Michiganu. V úvodu roku 2024 vyhrála konkurz na pozici koncertní mistryně PKF - Pražské filharmonie. Barboru Kolářovou doprovodí zakládající člen Orbis Tria, Stanislav Gallin.

Orbis Trio se během roku 2009 zařadilo mezi nejúspěšnější evropské soubory své generace, když se stalo laureátem čtyř mezinárodních soutěží, včetně jedné z těch nejprestižnějších - International Chamber Music Competition v německém Hamburku. Stanislav se účastnil také četných mistrovských kurzů, studoval například u Lazara Bermana, Eugena Idjice, Avo Kouyoumjiana, Pierra Jasmina a jiných. Jako sólista se představil s orchestrem Petrohradské Filharmonie, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, PKF - Prague Philharmonia, Moravskou filharmonii Olomouc, Bruno Walter Symphony Orchestra, Plzeňskou filharmonii atd. Věříme, že spolu s námi prožijete další z nezapomenutelných hudebních večerů cyklu Kruhu přátel hudby ve Kdyni.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Plzeňský kraj Akce v obci Kdyně

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Letem světem - Barbora...

Steak Restaurant Penzion Country SaloonKlatovy (16.3 km)

Wellness hotel CentrálKlatovy (18.4 km)

Rekreační středisko RybníkMutěnín (29.3 km)