Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů - panelová výstava

Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů - panelová výstava

Adresa:

Litomyšl, Jiráskova 93

Termín: 16.7.2020 1.11.2020
Vstupné:

zdarma

16čvc - 1lis celý den

Žánr: výstavyhistorie divadlo zámek


Rok 2020 patří na památkách Čech, Moravy a Slezska oslavám jednoho z nejvýznamnějších šlechtických rodů – Waldsteinů. Státní zámek v Litomyšli připravil do přízemních arkád panelovou výstavu o historických divadlech v zámcích Waldstein-Wartenbergů.

Díky litomyšlské větvi rodu Waldstein-Wartenberg vznikl v zámku evropský unikát, rodinné divadlo z roku 1797. A to litomyšlské není jediné zámecké divadlo, které postavila tato aristokratická rodina. Ve spolupráci Státního zámku Litomyšl a Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov vznikla panelová výstava o zámeckých divadlech rodiny Waldstein-Wartenberg, jejíž rozšířenou prezentaci (i v anglické verzi) si můžete prohlédnout i z domova na webu https://www.zamek-litomysl.cz/cs/o-zamku/Waldsteinska-divadla-v-Cechach.

Panelová výstava Zámecká divadla rodiny Waldstein-Wartenbergů je umístěna v arkádě zámeckého přízemí a je bezbariérově přístupná. Panelová výstava je přístupná zdarma do 1. 11. 2020 v otvíracích hodinách zámku v Litomyšli, webová prezentace výstavy je k dispozici také zdarma kdykoli na webu www.zamek-litomysl.cz.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Litomyšl Akce v obci Litomyšl

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Zámecká divadla rodiny...

U tří jasanůLuže (17.8 km)

Wellness Hotel MartaTři Studně (30.8 km)

Srub MidlaČenkovice (31.9 km)