Světoznámá spisovatelka Alexandra Potter představí v Knihcentru Lásku z Paříže

Světoznámá spisovatelka Alexandra Potter představí v Knihcentru Lásku z Paříže

Adresa:

Ostrava, Smetanovo nám. 8

Termín: 16.6.2016
Vstupné:

0

16červen čtvrtek 18:00

Žánr: ostatní akcezdarmaknihy


čtvrtek 16. června v 18.00, KNIHCENTRUM.cz DŮM KNIHY Ostrava Co se vám vybaví při vyslovení jména Alexandra Potter? Autorka světoznámých titulů? Pravá láska? Romantická komedie? Kdo si oblíbil knihy britské spisovatelky Alexandry Potter, ten si nenechá ujít besedu a autogramiádu k novince Láska z Paříže.

Autorka bude váženým hostem Domu knihy KNIHCENTRUM.cz ve čtvrtek 16. června v 18.00. Pařížský byt, co zůstal sedmdesát let zavřený. Balíček dopisů, v nichž si milenci slibují věčnou lásku, vůně starého parfému, gramofonová deska s nostalgickým šansonem J´attendrei (Budu na tebe čekat).

Tajemství, které čeká, až je někdo odhalí. Tajemství, které čeká na Ruby Millerovou, přijíždějící do Paříže s dvojí misí: 1. zapomenout na čerstvé zklamání v lásce; 2. morálně podpořit kamarádku Harriet, co má samoty už plné zuby. Paříž ji vtáhne do svého kouzla hned první večer a Ruby už ví, že sem nepřijela náhodou.

Osud ji zavedl do Paříže, aby odhalila jedno velké rodinné tajemství. Čeká ji klopýtání po pařížských uličkách i bulvárech, pátrání ji zavede až do Provence, ale nakonec je klíčem k záhadě něco úplně obyčejného. Velký plyšový medvěd, který jde do aukce. Co na tom, že se vyvolávací cena vyšplhá na patnáct tisíc euro? Ruby nic nezastaví. Pro lásku by obětovala všechno. Dávní milenci čekali příliš dlouho. Čeká i jedna stará paní s rodinou. Ale je tu i jeden válečný veterán, co celý život čeká na osudový telefonát.

Britská autorka Alexandra Potter, která se narodila v roce 1970 v britském Bradfordu. Jejím žánrem jsou „romantické komedie“ - lehké nenáročné čtení, které nemá žádné vyšší ambice. Svou první knihu napsala v roce 1999 a okamžitě se o ni začali zajímat literární agenti. Do té doby žila život úspěšné redaktorky dámských časopisů, ale jejím snem bylo právě psaní. První knížka zaznamenala obrovský úspěch a o Alexandru Potter se strhla bitva.

Dnes jsou její knihy překládány do mnoha jazyků a chystají se i filmové zpracování některých z nich. Z Alexandry Potter se stala během krátké doby velká hvězda dámské literatury, která ale neslevuje ze svých nároků na kvalitní čtivo. Australský časopis Woman’s Day dokonce zvolil její čtvrtý román Do You Come Here Often (Chodíte sem často?) za knihu měsíce a v květnu 2008 získala od Jane Austen Regency World Awards za román Me and Mr Darcy (Já a pan Pravý) cenu za nejlepší novou prózu. Sbíráme víčka s E-vičkou na podporu Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat.

Jako Dům knihy KNIHCENTRUM.cz jsme spustili charitativní akci, díky které budeme dlouhodobě podporovat Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat. Za darování většího počtu víček si můžete vybrat slevu na knihu či slevu v naší kavárně Během měsíce června se zúčastněte slosování o vstupenky do Staré arény v Ostravě. Po celý měsíc červen bude v Domě knihy KNIHCENTRUM.cz probíhat akce „Pátá kniha ZDARMA“.

Akce platí do 30. 6. 2016. Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

9prosinec sobota 14:00

9prosinec sobota 09:30

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

, Dům kultury města Ostravy, 28. října 2556/124 Ostatní

14prosinec čtvrtek 19:00

24listopad pátek 20:00

Ubytování v okolí akce Světoznámá...

Hotel Palác Elektra Ostrava-Moravská Ostrava (260 metrů)

Hotel Ruby Blue Ostrava (529 metrů)