Antoine de Saint-Exupéry

Antoine de Saint-Exupéry

Adresa:

Ostrava, 28. října 8

Termín: 10.6.2024 v 18:00 hod. (pondělí)
Vstupné:

dobrovolné

10červen pondělí 18:00

Žánr: ostatní akceknižní festival umění


Ponořte se do světa plného fantazie a filozofických myšlenek z pera Antoine de Saint-Exupéryho. Během literárního večera se podrobněji seznámíte s autorovým životem a osobností a poslechnete si ukázky z jeho děl. Nahlédnutí do Exupéryho světa je zároveň nahlédnutí do vašeho vnitřního světa.

Antoine de Saint-Exupéry se proslavil především svou filozofickou pohádkou Malý princ, ve které jemnou a poetickou formou předkládá čtenáři hluboké myšlenky o člověku a o životě: O tom, že skutečně důležité věci jsou očím neviditelné, že neseme odpovědnost za to, co k sobě připoutáme, a že právě pouta, která si utvoříme, vnášejí do našeho života krásu a smysl.

Nejen Malý princ, ale i další Exupéryho díla odrážejí jeho hluboký humanismus: přesvědčení, že každý člověk může být tvůrcem vlastního života, že záleží na každém z nás, jaký význam a smysl svému životu dáme. Štěstí, svoboda a důstojnost nejsou něčím, co nám může být z vnějšku dáno nebo odebráno. Vycházejí z našeho nitra a z postoje, jaký zaujmeme k lidem a událostem, které nás obklopují. 

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Antoine de Saint-Exupéry

Zámek ZábřehOstrava (5.1 km)

STING ApartmentsHavířov (10.8 km)

Zámeček Petrovice Karviná (19.8 km)