Výstava "Srdce a domov - Literární tradice a současnost Opavska" se skládá ze dvou částí, které návštěvníky provedou historií i současností literárního prostředí našeho regionu.

První část výstavy se zaměřuje na vývoj opavské literatury v období 19. a 20. století. Jsou zde představeny známé i méně známé literární osobnosti, které pocházejí z Opavska, a také literární iniciativy. Návštěvníci mají možnost seznámit se s životem a dílem spisovatelů prostřednictvím originálních rukopisů, dokumentů, knih a dobových fotografií.

Druhá část výstavy se věnuje současným spisovatelům a literárním iniciativám regionu. Prostřednictvím multimediální prezentace (ukázek z děl, rozhovorů či čtení) je prezentována tvorba mladých autorů a autorek, kteří jsou součástí živé literární scény. Reflektovány jsou i festivaly, nakladatelství a další literární iniciativy, které podporují tvorbu a šíření literatury.

Návštěvníci se tak mohou seznámit s pestrou paletou osobností, událostí a aktivit literárního života Opavska v minulosti i současnosti.

Otevírací doba a vstupné.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Srdce a domov

Zámek ZábřehOstrava (28.2 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (39.2 km)

STING ApartmentsHavířov (40.9 km)