Dny evropského filmu - Kino Art

Dny evropského filmu - Kino Art

Adresa:

Ostrava, 28. října 124

Termín: 22.4.2021 (čtvrtek) 25.4.2021

22dub - 25dub celý den

Žánr: Dny evropského filmu festival kino film hudba dokument Ostrava


Dny evropského filmu (DEF) se již 28 let zaměřují výhradně na současný evropský film. Také letos představí několik desítek snímků z různých koutů Evropy. DEF proběhnou v termínu od 20. do 28. dubna 2021 v Praze, Ostravě, Brně a v dalších městech České republiky v rámci festivalových ozvěn. „Největší síla 28. Dnů evropského filmu je v nabídce vzrušujících a inovativních filmových zážitků, které oslaví existenci kina jako takového. A samozřejmě jde o kouzelný prožitek ze sdíleného emocionálního prožitku,“ dodává dramaturg DEF Šimon Šafránek. Programová nabídka DEF míchá žánry, obsahuje filmy, které braly ceny na festivalech nebo odvážné debuty.

Sekce Strach a sny propojuje žánry s uměleckým přesahem, sekce Bez rodičů se soustředí na snímky pro mladé diváky. Aktuální filmy, které natočili světoznámí tvůrci a hrají v  nich osobnosti evropského filmu, nabídne sekce HvězdyFilm a hudba zase hrané filmy, VR filmy i dokumenty, v nichžhraje výraznou roli rytmus, melodie a hudba vůbec. V panelu MEDIA: mezi řádky promítneme kolekci starších, nicméně vzrušujících a napínavých filmů (podpořených evropským programem MEDIA), které vzešly ze stránek románů a povídek, a které zarezonovaly také jako úspěšné filmové adaptace. Programovou novinkou je sekce K věci: Samotka, která se připravuje ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, a zve na čerstvé dokumenty i hrané filmy, jež pracují s tématem izolace a odloučení, které jsme v posledních měsících všichni zažili.

Film realitu osvětluje, prosvětluje, někdy vysvětluje a zároveň nám dává možnost překonat ji a nahlédnout z vyšší a širší perspektivy. V současnosti je toho potřeba snad více než kdy jindy. Proto vzhůru na trip po Evropě! Vzhůru na 28. Dny evropského filmu!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Kulturní centra - Ostrava Akce v obci Ostrava

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Dny evropského filmu -...

Zámek ZábřehOstrava (3.5 km)

STING ApartmentsHavířov (11.8 km)

Zámeček Petrovice Karviná (21.5 km)