Plnou parou vpřed!

Plnou parou vpřed!

Adresa:

Bílovec, U Stružky 147

Termín: 3.10.2020
Vstupné:

zdarma

3říjen sobota 09:00

Žánr: ostatní akcepro dětizdarmacirkus


Přesně před 130 lety byla předána do veřejného užívání necelých osm kilometrů dlouhá železniční trať z Bílovce do Studénky. Ve stejný den, 1. října 1890, vyjel také ze Studénky první slavnostně vyzdobený vlak. Toto významné výročí si obyvatelé obou měst, ale i široká veřejnost mohou připomenout v sobotu 3. října na akci nazvané Plnou parou v před.

„Oslavy se v Bílovci odehrají v blízkosti železnice, a to v areálu mezi Domem dětí a mládeže a ZŠ Komenského, kde pracovníci našeho Kulturního centra ve spolupráci s mnoha dalšími akčními lidmi z Bílovce, připravili již od 9 hodin bohatý doprovodný program, řemeslný trh i občerstvení,“ zve všechny starostka Renata Mikolašová. Ke správné atmosféře přispějí swingové, jazzové a dechové kapely.

Diváci se mohou těšit rovněž na divadelní vstupy s historickými postavami v dobových kostýmech oblíbeného Divadelního souboru Odřivous Bílovec, vystoupí děti z Domu dětí a mládeže Bílovec a ze základních škol a naplánovány jsou také vyjížďky na kolech spolu s místním uskupením Bílovecké šlapátko – cyklisté vyjedou na historických kolech v dobových kostýmech. Historii jednokolejné železniční trati podrobně připomene výstava velkoformátových dobových fotografií. Ve Studénce se oslavy odehrají na zámku. Z vlakového nádraží budou zájemce svážet historické autobusy až do zámecké zahrady. Celý den bude hrát k poslechu i tanci kapela The People, pro děti budou připraveny pohádky Cirkusu trochu jinak a divadla Kejkle, nebude chybět malování na obličej, skákací hrad, historický kolotoč, veteráni, parní Sičova železnice, občerstvení, stánek Rodinného centra, kde si děti mohou vytvořit 3D mašinku nebo oblíbené placky. „Celý projekt bude přímo provázán s projektem Technotrasa surová krása. A kromě toho, že mezi Bílovcem a Studénkou bude v pravidelných intervalech po celý den jezdit historická vlaková souprava, mohou zájemci navštívit zdarma také Vagonářské muzeum ve Studénce nebo Větrný mlýn na Nových Dvorech, kam se lidé dostanou historickým Tatrabusem. Dále bude pro návštěvníky otevřeno muzeum, zámek a vyhlídková věž kostela,“ pokračuje starostka Bílovce.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Plnou parou vpřed!

Zámek ZábřehOstrava (17.1 km)

Wellness Hotel AbácieNový Jičín (18.4 km)

Restaurace a penzion U VeteránaFrenštát pod Radhoštěm (27.6 km)