Zápis do historie hlediště DFXŠ

Zápis do historie hlediště DFXŠ

Adresa:

Liberec, náměstí Dr. E. Beneše 22

Termín: 25.5.2021 (úterý)

Žánr: divadlo


Milí diváci a příznivci Divadla F. X. Šaldy! Připravili jsme pro vás možnost se zapsat se do historie Šaldova divadla. Každý kdo Šaldovu divadlu daruje novou divadelní sedačku, bude mít na její zadní straně umístěno své jméno, nebo jméno dárcovské firmy. Jde o historický okamžik, kdo ví, třeba i nové sedačky v divadle vydrží více než 50 let, tak jako ty současné, které jsou v přízemí a na 1. balkonu v divadle od roku 1968/70 a sedadla na 2. a 3. balkonu dokonce už z roku 1957. Výměna starých sklápěcích sedadel za nové bude jakousi pomyslnou tečkou za masivní rekonstrukcí hlediště, která během „koronavirové“ uzávěrky divadla proběhla v minulém roce.

Cena jedné sedačky je 13 794 Kč. Téměř čtyři sta šedesát sedadel bude stát i s výměnou podlahy téměř 10 miliónů Kč. Staré sedačky budou nahrazeny za nové ve dvou etapách – letos a příští léto 2022. 

První etapa výměny sedaček je financována z Libereckého kraje. Pokud se podaří získat část peněz od dárců, bude dotace využita na rekonstrukci foyeru Malého divadla, nebo umístění zábradlí v Šaldově divadle. 

Darujte sedadlo pro Šaldovo divadlo a pro další generace! Připojíte se tak k mecenášství, které stálo i u samotného zrodu Divadla F. X. Šaldy – vždyť i stavba divadla v roce 1883 byla financována z veřejné sbírky a příspěvku města. 

ZÁPIS do historie hlediště DFXŠ vyhlašujeme ve dvou kategoriích

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Divadla - Liberec Akce v obci Liberec

Podobné akce

21červen pondělí 20:00

17leden pondělí 20:00

18leden úterý 20:00

Partička na vzduchu

, Vejvarovo nábřeží 199 Divadlo

23srpen pondělí

Ubytování v okolí akce Zápis do historie...

Hotel Praha - LiberecLiberec (131 metrů)

Hotel LiberecLiberec (183 metrů)

Golden Key ApartmányLiberec (190 metrů)