Totem vlka – Čína/Francie, 121 min., dobrodružný, titulky.

Totem vlka – Čína/Francie, 121 min., dobrodružný, titulky.

Adresa:

Sokolov, Heyrovského 1812

Termín: 20.6.2016
Vstupné:

Vstupné: pro členy 60,-/pro nečleny 120,- FILMOVÝ KLUB

20červen pondělí 17:30

Žánr: filmdobrodružný


Po natočení filmu 7 let v Tibetu měl režisér J.-J. Annaud zakázán vstup do Číny. Bylo pro něho velkým překvapením, když byl vyzván pekingskými producenty, aby se ujal zfilmování knihy Lu Ťia-mina, která se stala (nejen) čínským bestsellerem.

V tomto částečně autobiografickém díle je zachycena doba, kdy v Číně vrcholila kulturní revoluce a studenti byli posíláni „za zeď“ do vnitro-mongolského bloku, aby zvyšovali gramotnost vesničanů. Student z Pekingu je spolu se svým kamarádem přidělen do vesnice mongolských pastevců. Modrost lidí žijících po léta v nehostinné, ale krásné přírodě, jejich nelehký život a pohled na svět, je pro mladíky naprosto nečekanou zkušeností.

Pravidla žití zde určuje příroda. Součástí koloběhu života vesničanů jsou vlci a proto se jeden z mladíků rozhodně vlka ochočit. Jít proti přírodě se však nemusí vyplatit. Annaud citlivě zachycuje vztah mladíka k divokému zvířeti a zvířete k chlapci a udivuje unikátními záběry na vlky a prací s jinými druhy zvěře, kterých se ve filmu objevují celá stáda.

Snímek je dokonalou ukázkou toho, jak nedostatek pokory k tradicím, neúcta k přírodě, i ke zvířatům vede k devastaci naší planety. Na každém rozhodnutí záleží.
Režie: Jean – Jacques Annaud

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Ubytování v okolí akce Totem vlka –...

Hotel Lafonte Karlovy Vary (582 metrů)

Pension Rainbow Karlovy Vary (1 187 metrů)