Karíma Al-Mukhtarová, Maud Kotasová / The State of Being in Between

Karíma Al-Mukhtarová, Maud Kotasová / The State of Being in Between

Adresa:

Cheb, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad 16

Termín: 12.5.2020 6.9.2020

12kvě - 6zář celý den

Žánr: výstavyumění moderní umění současné umění design západní čechy letní výstavy

Umělci: Karíma Al-MukhtarováMaud Kotasová


Pozice Karímy Al-Mukhtarové (1989) a Maud Kotasové (1980) oscilují mezi ženskými polohami emocionality a intimity a fyzicky a technicky náročnou prací, tradičně přenechávanou mužům. Jedním ze styčných bodů tvorby obou autorek je technika šití. V určitých polohách se obě autorky dotýkají ornamentu, který změnou kontextu ironizují i obdařují novým významem. Tradiční představy o vyšívání narušují jak charakterem motivů, tak zcela neklasickými podkladovými materiály: Maud Kotasová vyšívá na karosérie nákladních aut, dílenské šatní skříňky, popelnice, struhadla či síta, Karíma Al-Mukhtarová zase na keramiku nebo skleněné tabule.

Karíma Al-Mukhtarová, žijící v Praze, má irácké a slovenské kořeny. Postupně studovala u Jiřího Kovandy v Ústí nad Labem, v ateliéru Jiřího Davida na pražské UPMRUM u Mileny Dopitové na AVU, kde promovala v roce 2018. Je vítězkou Essel Art Award CEE pro Českou republiku (2013).

Maud Kotasová (1980) studovala v ateliérech Vladimíra Merty a Margity Titlové na brněnské FaVU. Hlubotiskový lis poté vyměnila za kamion, kterým rozvážela zboží napříč Evropou, a následně se usadila v katalánských Pyrenejích. V současnosti žije v Brně.

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Galerie a muzea - Cheb Akce v obci Cheb

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Karíma Al-Mukhtarová,...

Spa & Kur Hotel PrahaFrantiškovy Lázně (4.7 km)

Revelton StudiosFrantiškovy Lázně (4.8 km)

Spa & Kur Hotel HarveyFrantiškovy Lázně (5 km)