ProART: Divadelní workshop pod vedením režiséra Štěpána Pácla

ProART: Divadelní workshop pod vedením režiséra Štěpána Pácla

Termín: 21.7.2021
Vstupné:

3520

Žánr: ProARTfestivalworkshopdivadlo


Existuje herecká svoboda? Svoboda v tvůrčím procesu? Svoboda v emocích? Svoboda v existenci na jevišti? Na tyto a podobné otázky se pokusí odpovědět praktický seminář hereckého tréninku zaměřený na hledání vlastních zdrojů inspirace pro tvůrčí práci a zkoumání nástrojů herecké práce jako je hlas a tělo a jejich osvobození v prostoru a čase jevištní skutečnosti.

Štěpán Pácl

V roce 2007 absolvoval DAMU v oboru režie činoherního divadla, na téže škole v roce 2015 obhájil svou disertační práci. Od roku 2010 byl ředitelem divadelní společnosti Masopust, odkud v roce 2013 přešel na dvě sezony jako umělecký šéf do ostravského Divadla Petra Bezruče. Od sezony 2015/2016 do roku 2017 byl kmenovým režisér Činohry Národního divadla v Praze. Je dvojnásobným držitelem Ceny Alfréda Radoka v kategorii Talent roku (2008 a 2010).

Mezi lety 2008 a 2019 téměř nepřetržitě působil na DAMU jako pedagog režie a herectví.

Od sezony 2019/2020 je kmenovým režisérem Činohry Národního divadla Brno. Mezi jeho nejnovější inscenace patří Idomeneus Ronalda Schimmelpfenniga a Stěhování duší Josefa Topola. 

V současné době připravuje ve svém domovském divadle inscenace Čechova Racka a Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edwarda Albeeho.

Poslechněte si rozhovor s ředitelem festivalu Martinem Dvořákem!

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Divadla - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce ProART: Divadelní...

Penzion DvořákovaBrno (276 metrů)

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (409 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (523 metrů)