Stream / Brahms & Glass: #2

Stream / Brahms & Glass: #2

Adresa:

Brno, Komenského náměstí 534/8

Termín: 15.4.2021

15duben čtvrtek 20:00

Žánr: koncerty


Johannes Brahms & Philip Glass a jejich Symfonie č. 2. Pojí je víc než jen číslovka. Koncert, o který nechceme připravit vás ani nás. Proto ho odvysíláme živě. V přestávce rozhovor Philipa Glasse s šéfdirigentem Dennis Russell Davies, kterému Glass tuto symfonii věnoval. Za kombinací druhých symfonií Johannese Brahmse a Philipa Glasse, velkých hudebních tvůrců 19. resp. 20. a 21. století, rozhodně nehledejme prvoplánovou snahu využít shodné číslovky k tomu, aby program „vypadal dobře na plakátě“.

Spojení obou děl bylo vedeno hlubším dramaturgickým záměrem. Jejich autoři se k prvním symfoniím odhodlali až ve zralém věku – Brahms jako třiačtyřicetiletý, Glass dokonce jako pětapadesátiletý – aby se poté ve druhých symfoniích definitivně oprostili od jiných vlivů (Brahms od Beethovena, Glass od Bowieho) a vytvořili zcela svébytná díla. Symfonie č. 2 Philipa Glasse byla věnována Brooklynskému filharmonickému orchestru a dirigentovi Dennisi Russellu Daviesovi, kteří ji premiérovali 15. října 1994. V našem podání zazní v české premiéře. Koncert sledujte na filharmonickém Facebooku, YouTube kanálu nebo webu pořadatele BRAHMS - Symfonie č. 2 D dur op. 73 GLASS - Symfonie č. 2, česká premiéra Filharmonie Brno dirigent Dennis Russell Davies

Konání akce a případná bezpečnostní opatření ověřujte prosím přímo u pořadatele. Vzhledem k mimořádné situaci nemá redakce kapacitu na průběžnou kontrolu, zda nebyla akce zrušena či přeložena. Děkujeme za pochopení.

Tato akce již proběhla a není aktuální. V nabídce však máme mnoho jiných souvisejících akcí!

Hudební kluby - Brno Akce v obci Brno

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Stream / Brahms & Glass:...

Best Western Premier Hotel International BrnoBrno (159 metrů)

ProtiatomovĂ˝ kryt 10-ZBrno (262 metrů)

Penzion DvořákovaBrno (414 metrů)