Život aristokratických dětí

Život aristokratických dětí

Adresa:

Znojmo, Hradní 84/10

Termín: 5.6.2020 1.11.2020
Vstupné:

50 Kč, snížené 30 Kč (platí na obě výstavy)

5čer - 1lis celý den

Žánr: výstavyhistorie aristokracie děti hračky letní výstavy podzimní výstavy morava


Po více než 200 letech se na znojemském hradě opět usídlí aristokracie. Sešly se sem hračky šlechtických dětí z celého království, aby mohly být prezentovány na výstavě o výchově a vzdělávání urozených dětí od jejich narození až po dospělost. 

Výstava zapůjčená z Muzea hraček v Rychnově nad Kněžnou nabídne návštěvníkům pohled do světa malých šlechticů a šlechtičen. Zaměřuje se na jejich vzdělávání, odívání, vystupování ve společnosti i zábavu. Ve výstavním sále v 1. patře znojemského hradu si prohlédnete rozmanité technické hračky z přelomu 19. a 20. století, naučné stolní hry, sportovní potřeby či historické učební pomůcky. Pozornost děvčat jistě upoutají porcelánové panenky, pokojíčky nebo historické kuchyňky s bohatým vybavením.

„Překvapivé pro dnešní děti bude také zjištění, že malí aristokraté často procházeli velmi přísnou výchovou a pamlsky dostávali pouze příležitostně a za odměnu. Zato se běžně  domluvili několika jazyky a současně zvládali společenské chování,“ říká Miroslava Pecháčková z Muzea hraček, která je také autorkou výstavy.

Přijďte nahlédnout do života aristokratických dětí a potěšte se pohledem na originální historické hračky, které se podařilo zachovat a společně vystavit.

Výstava bude na znojemském hradě k vidění do konce září denně kromě pondělí od 9,00 do 17,00 hodin v rámci samostatného prohlídkového okruhu ve výstavních prostorách v 1. patře.

Podobné akce

Ubytování v okolí akce Život aristokratických...

Rezidence ZvonZnojmo (273 metrů)

Ubytování GMZnojmo (3.2 km)

Vinařství LintnerKyjovice (9.7 km)