Zámek Potštejn, Potštejn

Zámek Potštejn

Potštejn, Jarníkova 1

1
Není tu akce, kterou Zámek Potštejn pořádá? Přidej ji
  • Byli tady (1)
  • Ohodnoť místo
  • www.zamekpotstejn.cz

Zámek Potštejn, jeden z barokních skvostů východních Čech, byl postaven v roce 1749 hrabětem Janem Ludvíkem Harbuval Chamaré. Po náročné rekonstrukci se stal centrem kultury a zábavy, nabízejícím návštěvníkům bohatý program pro děti i dospělé.

Prohlídka zámku Potštejn odkrývá veškerý luxus, ve kterém žila hraběcí rodina Chamaré i Dobřenský. Návštěvníci mohou obdivovat Zlatý salónek, mramorový sál, kapli, bohatě vybavené ložnice, koupelnu, hudební a dětský salónek a další. Součástí zámku je také Pohádkov pro děti a známé sklepení Bubákov.

K nejatraktivnějším částem zámecké nabídky patří hrané prohlídky v barokních kostýmech. Tyto prohlídky jsou interaktivní a edukativní, přičemž herci v rolích kouzelnické školy zábavnou formou provází zámeckými sály. Návštěvníci se mohou zapojit do hodin botaniky, jógy či moderní vědy a možná se setkají i s hraběnkou osobně.

Park kolem zámku Potštejn je ideálním místem pro relaxaci ve stylovém anglickém parku s růžovou zahradou, která je vyhledávaným místem pro svatební obřady.

Zámek Potštejn je dokonalým místem pro každého, kdo hledá kombinaci historického nádechu a zábavy pro celou rodinu.

Foto: archiv zámku PotštejnUkaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Zámek Potštejn: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!