Futura, Praha 5

Futura

Praha 5, Holečkova 49

Není tu akce, kterou Futura pořádá? Přidej ji
  • Byli tadymonika
  • Ohodnoť místo
  • www.futuraproject.cz

Centrum pro současné umění FUTURA je třípatrovým výstavním prostorem o celkové rozloze 1000 m² sídlícím na pražském Smíchově. Od léta 2003 zde byly prezentovány práce celé řady známých a mezinárodně respektovaných umělců jak ze zahraničí tak z České republiky. Během své poměrně krátké existence již Centrum FUTURA stačilo vyprodukovat pod vlastním kurátorským vedením nebo ve spolupráci s jinými galeriemi, institucemi či hostujícími kurátory desítky výstav s mezinárodním obsazením.

Naším cílem je v Praze budovat prostor otevřený pro prezentaci kvalitních projektů různých medií od českých a zahraničních umělců, a to jak již uznávaných osobností či mladých začínajících, v konstruktivním dialogu mezi generacemi. Prostory centra FUTURY, vzniklé po rekonstrukci bývalé malé továrny, jsou velice různorodé a nabízí jak klasické minimalistické prostory „white cube“, tak atypické prostory vhodné pro instalace site-specific.

Ačkoli výstavy výtvarného umění jsou primární náplní činnosti, je FUTURA rovněž plně vybaveným uměleckým centrem s celou řadou dalších aktivit. Sídlí zde kancelář spravující všechny projekty ze širokého spektra aktivit této neziskové organizace.

Foto: Jiří David, archiv Galerie FuturaFutura a okolí - aktuální program

Toto muzeum/galerie si nedoplňuje program nebo není naším partnerem. Víš o akci, která se zde koná? Přidej ji.

Ukaž mi akce v okolí Ukaž mi cyklotrasy v okolí
Máš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Futura: hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Kousek odtud doporučujeme...

Café Savoy Praha 5 (1 232 m)
Hermitage Hotel Prague Praha 2 (1 815 m)