Muzeum perníku a pohádek

Muzeum perníku a pohádek \"Perníková chaloupka\"

Ráby, V Perníkové chaloupce č. p. 38

Není tu akce, kterou Muzeum perníku a pohádek \"Perníková chaloupka\" pořádá? Přidej ji
  • Aktuální program
  • Byli tady
  • Ohodnoť místo
  • www.pernikova-chaloupka.cz

Muzeum perníku a pohádek neboli Perníkovou chaloupku nalezneme v lese, blízko hradu Kunětická hora u Pardubic. Původně to byl Lovecký zámeček z roku 1882, nicméně v dnešní době v něm sídlí právě Perníková chaloupka. Prohlídka je vedena zábavnou formou, a svůj výklad přizpůsobuje věku návštěvníků. Pro děti zde čeká zamyšlení nad známou pohádkou „O perníkové chaloupce“ a přenesení se do rolí Jeníčka a Mařenky, zatímco dospělé upoutají informace z historie perníkářského řemesla a pardubického perníku. V expozici Muzea perníku je k vidění přes tisíc perníků z celé České republiky, přičemž se většinou jedná o vítězné soutěžní práce. Kromě nich také uvidíme vytlačované perníky, vyrobené ze starých historických forem. Díky zážitkovým programům, které muzeum perníku nabízí, absolvujeme návštěvu tajuplným lesem, ve kterém si vyzkoušíme, jaké to bylo, když Jeníček a Mařenka cestovali k perníkové chaloupce, a odneseme si domů z Perníkářské dílny Ježibaby medový perníček.

Perníková chaloupka nemá stálou otevírací dobu, ale je otevřená podle zážitkových programů, které tam probíhají. Co se týče vstupenek, je doporučené si zarezervovat místa předem na webových stránkách.

Foto: archiv Muzea perníku a pohádek Perníková chaloupkaMuzeum perníku a pohádek \"Perníková chaloupka\" a okolí - aktuální program a vstupenky

29čer - 30čercelý den

Medobraní 2024 u Perníkové chaloupky Ráby

Muzeum perníku a pohádek \"Perníková chaloupka\"Ostatní
Další akce v okolí Cyklotrasy v okolí
vytisknoutMáš fotku tohoto místa? Přidej ji

Přihlas se a přidej na Informuji.cz své nejlepší fotky tohoto místa. Děkujeme za pomoc! :)


Štítky

Muzeum perníku a pohádek \"Perníková chaloupka\": hodnocení ostatních

Toto místo ještě nikdo nehodnotil. Buď první!