Zabít bobra

Zabít bobra

Filmový žánr: Akční, Drama, Thriller

Délka filmu: 99 min.

V kinech od: 21.3.2004

Eryk, hrdina filmu, je postavou z rodu Daniela Plainviewa (Až na krev) či estébáka Antonína (Pouta). Je to zarputilý muž se zjevnými vnitřními démony a ve svém okolí probouzí trochu strachu i dojem inspirativní nezdolnosti.

Na začátku snímku přijíždí na osamocený statek. Touží být sám, ale jeho klid i neurčité plány mu naruší žena. Eryka charakterizuje vytrénované tělo a bystrý zrak stejně jako jeho otupělé city, které režisér ilustruje prostřednictvím světa plného malých záhad.

Erykovo chování i jeho vztah se vzpouzejí rozumovému vnímání. Film se díky tomu dotýká elementárních otázek lidské existence, její pudovosti, ale i toho, jak ji poznamenávají konkrétní zážitky. Ty režisér odhaluje pozvolna, a navíc nabízí řadu způsobů, jak je vnímat.

Šílené vzpomínky vedou k šíleným činům, které však zůstávají zahaleny aurou tajemství, pokud jde o jejich povahu i morální ospravedlnitelnost. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Zabít bobra?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Zabít bobra. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Zabít bobra bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze