Wiselyho stará kočka

Wiselyho stará kočka

Filmový žánr: Horor, Komedie, Sci-Fi, Fantasy

Délka filmu: 84 min.

V kinech od: 1.1.1992

Vyšinutě zábavný hongkongský úlet Wiselyho stará kočka představuje jeden z nejbizarnějších výplodů kinematografie dnešní bývalé britské kolonie. Vznikl v době, kdy celá tamní produkce v reakci na vypjaté nálady ve společnosti, jež vyhlížela předání Číně, produkovala filmy vyznačující se chaotičností a hysterií.

Zdejší hrdina, spisovatel a dobrodruh Wisely, se zaplétá do kuriózního příběhu, v němž figuruje éterická dívka a její černá kočka, které jsou ve skutečnosti mimozemské bytosti a pokoušejí se zastavit nadpozemské zlo zosobněné amorfním slizem, jenž rozleptává lidi a přivlastňuje si jejich těla. Fantastická premisa na hraně trashového sci-fi a absurdní městské legendy slouží jako záminka k vršení všemožných přemrštěně ztvárněných atrakcí. Jako v horečnatém karnevalovém reji se mísí krvavé přestřelky, lascivní výjevy, gore záběry a sekvence rozkladu či mutací, ale také ryze fantasmagorické scény, u nichž se divák jen nevěřícně ptá, kdo něco takového vymyslel. V tomto ohledu představuje absolutní vrchol blouznivosti souboj kočky s masivním bojovým psem, který je nasnímaný jako kung-fu rvačka.(Festival otrlého diváka)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Wiselyho stará kočka?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Wiselyho stará kočka. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Wiselyho stará kočka bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze