Vosto5: Pérák (divadelní záznam)

Vosto5: Pérák (divadelní záznam)

Filmový žánr: Drama, Komedie, Akční, Historický

Délka filmu: 95 min.

V kinech od: 29.8.2020

Projekt Film Naživo během letošního léta přináší do kin sérii jedinečných divadelních představení zasazených do unikátních prostředí mimo tradiční jeviště. Patří mezi ně také inscenace Pérák – Na jméně nezáleží. Rozhodují činy! souboru Divadla Vosto5, která přináší překvapivý alternativní výklad našich dějin. A proto se tvůrci rozhodli ji přenést na místo, které je nasáklé dějinami – skutečnými i těmi, které se vlastně nikdy nestaly.

Pérák je akční historickou fikcí, která kombinuje prvky bojových umění a kaskadérských výstupů s typickým slovním humorem. Ale je to také hravá interpretace dramatických událostí z období Protektorátu: horečnou činnost fiktivní odbojové skupiny – československé ligy výjimečných – téměř smete nečekaný úder nastupujícího říšského protektora Heydricha, který přijíždí do Prahy nastolit pořádek. Zachrání situaci mytický český superhrdina Pérák, který díky pérům na nohou přeskakuje pražské ohrady, tramvaje a domy a škodí fašistickým okupantům? A existuje vůbec? V Pérákovi se představují skutečné osobnosti naší historie v neuvěřitelných souvislostech. Podaří se Václavu Morávkovi, Adině Mandlové, Juliu Fučíkovi, Jaroslavu Foglarovi a dalším uskutečnit převratný plán? Čas se krátí a situaci komplikují parašutisté z Anglie. Vše neodvratně směřuje k atentátu!(CinemArt)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Vosto5: Pérák (divadelní záznam)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Vosto5: Pérák (divadelní záznam). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Vosto5: Pérák (divadelní záznam) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze