Více než vítězství

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 99 min.

V kinech od: 1.1.2015

Když byl Michael Sam v roce 2014 draftován klubem St. Louis, v historii amerického fotbalu se jednalo o průlomovou událost.

Nejen, že se stal prvním otevřeně gay hráčem NFL, současně se rozpoutala debata nad významem sexuální orientace u profesionálních sportovců. Jak totiž dokazují i příběhy tenistky Martiny Navrátilové, basketbalisty Johna Amaechia či baseballisty Billyho Beana, homosexualita je v konkurenčním světě sportu stále tabuizovaná.

Nakolik může coming out změnit kariéru osobností, jež čelí neustálému mediálnímu zájmu či tlaku investorů? A jak se situace s nástupem mladé generace hráčů a atletů, kteří odmítají zamlčovat svou přirozenost, proměňuje?

Inspirativní a živý dokument přibližuje osobní historii předních LGBTQ sportovců, mapuje jejich aktivistickou činnost a reflektuje probíhající debaty o disciplínách, které nezanedbatelnou měrou spoluvytváří genderové stereotypy. (Mezipatra)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Více než vítězství?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Více než vítězství. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Více než vítězství bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze