V sedmnácti

V sedmnácti

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 116 min.

V kinech od: 16.2.2017

V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje sedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta, jejichž turbulentní vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké intimní pouto.

Neurotické, detailní, čistě fyzické snímání podpořené agresivním střihem, fantastické vedení herců (mimořádné výkony Kaceyho Motteta Kleina a nováčka Corentina Fily), důvtipná volba sevřít naturalistické osobní drama majestátním pohořím Pyrenejí – to jsou hlavní přednosti snímku, který se odchyluje od tuctových gay romancí, a zároveň nepředstírá, že je mužskou verzí Života Adèle. Film neklidný a výbušný jako jeho hrdinové.

Film jako oslava „élan vital": magického času dospívání, v němž se prolíná naprostá bezstarostnost a nikdy nekončící úzkost a v němž se násilí potkává se smyslností a trýznivé ztráty střídají něžné objevy.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film V sedmnácti?

Seznam kin, kde se dnes promítá film V sedmnácti. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film V sedmnácti bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze