Podobné filmy

V sedmnácti

V sedmnácti

V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje sedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta, jejichž turbulentní vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou, ale postupně se vyvíjí v křehké intimní pouto.

Neurotické, detailní, čistě fyzické snímání podpořené agresivním střihem, fantastické vedení herců (mimořádné výkony Kaceyho Motteta Kleina a nováčka Corentina Fily), důvtipná volba sevřít naturalistické osobní drama majestátním pohořím Pyrenejí – to jsou hlavní přednosti snímku, který se odchyluje od tuctových gay romancí, a zároveň nepředstírá, že je mužskou verzí Života Adèle. Film neklidný a výbušný jako jeho hrdinové.

Film jako oslava „élan vital": magického času dospívání, v němž se prolíná naprostá bezstarostnost a nikdy nekončící úzkost a v němž se násilí potkává se smyslností a trýznivé ztráty střídají něžné objevy.

 

Ukázka z filmu "V sedmnácti"

Kdy a kde dávají film V sedmnácti?

Seznam kin, kde se dnes promítá film V sedmnácti. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

Kde a v kolik hodin Kina v Praze

73%
72%

Filmový žánr: Drama, Romantický

Délka filmu: 116 min.

Kdy a kde hrají?Líbí se mi to

V kinech od: 16.2.2017

A jak hodnotíš film ty?

...tak to řekni

Za tvůj názor budeme rádi. Nejprve se ale přihlaš.