Ultra

Ultra

Filmový žánr: Dokumentární, Sportovní

Délka filmu: 81 min.

V kinech od: 21.9.2017

Unikátní sonda do minulostí, srdcí a myslí čtyř sportovců, zachycená režisérem a zaníceným běžcem. Jejich sen a zároveň břímě spočívá v dokončení extrémního běžeckého závodu.

Ten otestuje jejich hranice, uzdraví jejich duše a zažene démony.Kreativní dokumentární snímek ULTRA pojednává o lidech, kteří zasvětili svůj život běhání, aby mohli touto radikální cestou soutěžit. Zkoumá, jak čelí extrémnímu utrpení a překonávají hranice svých sil, jak tělesných, tak i duševních. Ať už běhají ve snaze uniknout každodennímu životu, postavit se stárnutí či dosáhnout určitého nadpřirozena, všichni běžci zakusí pocit nesmrtelnosti a uvědomí si svou vlastní smrtelnost. Každý ze čtyř protagonistů má své vlastní odpovědi i konkrétní motivy. Pro některé z nich je to terapie, pro jiné kompenzace či cesta. Dokument ULTRA je dojemné lidské drama, charakterový film vyprávěný z antihrdinského úhlu pohledu. Sleduje protagonisty na 246 kilometrů dlouhé cestě rozjímání a sebepoznání. Nabízí také unikátní přístup k myšlenkám a obnaženým emocím každodenních sportovců.(HBO Europe)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Ultra?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Ultra. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Ultra bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze