Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna

Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 94 min.

V kinech od: 1.1.2019

Dokument Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna z dílny režisérky Ivy Meeropolové nabízí nepřikrášlený pohled na nechvalně proslulého advokáta, který stíhal prarodiče Meeropolové – Julia a Ethel Rosenbergovy – a později aktivně obhajoval jejich popravu v soudním řízení známém jako "případ atomové špionáže".

Film zkoumá život Roye Cohna od konce 50. let minulého století, kdy působil jako hlavní poradce senátora Josepha McCarthyho, až do 80. let, kdy se stal favoritem Bílého domu za vlády Ronalda Reagana, fanatickým antihomosexuálním aktivistou a politickým mentorem mladého Donalda J. Trumpa, předtím než v roce 1986 zemřel na AIDS. Dokument čerpá z rozsáhlého, nedávno objeveného archivního materiálu pořízeného v době, kdy byl Cohn na vrcholu své kariéry a jednou z nejvlivnějších osobností drsného světa byznysu a politiky v New Yorku.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Tyran, zbabělec, oběť: Příběh Roye Cohna bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze