Timbuktu

Timbuktu

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 97 min.

V kinech od: 10.12.2014

Timbuktu zcela ztichlo, ulice jsou prázdné, dveře domů zavřené, sousedé se neschází na besedu, dokonce je zakázáno kouřit. Nedaleko města ovládaného skupinou islámských fundamentalistů žije poklidně na dunách Kidane s ženou Satimou, dcerou Toyou a 12letým Issanem, který se stará o stádo krav.

Zdánlivý klid jejich života je narušen ve chvíli, kdy Kidane omylem zabije rybáře Amadoua a musí čelit nově zavedeným pravidlům. Ve vizuálně uhrančivém a sugestivním filmu zvolil Sissako svébytný styl vyprávění, ve kterém mísí absurdní humor s tragickými momenty.

Spojil zkušené herce (často v záporných rolích) s neherci a podal nekompromisní svědectví o náboženském fanatismu, zlobě a touze po moci. Film je volně inspirován skutečnou událostí, kdy v roce 2012 došlo v městečku Aguelhok k ukamenování muže a ženy proto, že spolu žili a měli děti, aniž byli řádně sezdáni, a byl právem s velkým ohlasem uveden na MFF v Cannes v hlavní soutěži. (MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Timbuktu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Timbuktu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Timbuktu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze