Rudá duše

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 90 min.

V kinech od: 1.1.2017

Na konci osmdesátých let považovalo Stalina za velkého člověka a hrdinu 8 procent Rusů. Podle aktuálních průzkumů dnes toto číslo činí 52 procent. Co dnešní Rusové na Stalinově éře obdivují a co o ní nechtějí vědět? Během Stalinovy vlády zahynuly v pracovních táborech a na popravištích miliony lidí.

Přesto v současné ruské společnosti sílí tendence hrůzné stránky Stalinovy vlády bagatelizovat a vyzdvihovat jeho údajné zásluhy. Nizozemská režisérka se vydala za lidmi, jejichž rodiny Stalinova hrůzovláda postihla, i za těmi, kteří sovětskou totalitu považují za lepší než demokratické uspořádání. Potomci obětí navštěvují místa uprostřed lesů, kde hromadné hroby vydávají stále nová svědectví o krutostech gulagů. Proti jejich vzpomínkám na bezcitné násilí na nevinných lidech stojí naivní nostalgie těch, kterým dnešní doba připadá oproti té Stalinově málo spořádaná a srdečná.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Rudá duše?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Rudá duše. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Rudá duše bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze