Říkejte mi Kuchu

Říkejte mi Kuchu

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 87 min.

V kinech od: 1.1.2012

Být v Ugandě gayem, lesbou, bisexuálem či trans je ve třetím tisíciletí doslova o život. Místní náboženští vůdci inspirovaní americkými evangelíky podněcují nenávistnou hysterii a protlačí na půdu parlamentu návrh zákona, který navrhuje homosexualitu trestat smrtí a ty, kteří nenahlásí homosexuální chování, včetně lékařů či příbuzných, zavřít do vězení.

Dokument sleduje stoupající hvězdu aktivismu za práva LGBT Davida Kata, jenž se i v takto vyhrocené atmosféře odváží veřejně protestovat. Kato s hrstkou blízkých žaluje lokální bulvár, který násilně „outuje“ místní gaye a žádá jejich popravu, bojuje za práva HIV pozitivních a upozorňuje na praktiku tzv. „léčebného“ znásilňování leseb příbuznými.

Tak se mu podaří dostat státem uznávanou homofobii do zahraničního televizních zpravodajství i na půdu OSN. Během ročního natáčení dokumentu je Kato brutálně zavražděn, což od základů otřese místní komunitou a na mezinárodním poli vzedme vlnu odporu. A luta continua. (Mezipatra)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Říkejte mi Kuchu?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Říkejte mi Kuchu. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Říkejte mi Kuchu bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze