Poslední lovci

Poslední lovci

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 51 min.

V kinech od: 1.1.2010

Navštivte vzdálený, podivný svět. Prožijte příjemné i kruté okamžiky, které přináší lamalerským velrybářům drsný život na indonéském ostrově Lembata. Tito lovci jako jedni z posledních na naší planetě loví tradičním způsobem nejen velryby, ale i delfíny a manty.

Už po staletí vyplouvají tito lovci na starých dřevěných člunech, aby vyzbrojeni bambusovými harpunami sváděli s gigantickými vorvani nelítostné boje na život a na smrt. Ne vždy odcházejí z boje vítězně. Dramatický dokument Steva Lichtaga nabízí nejen vzrušující okamžiky, ale také momenty k zamyšlení nad nejistou budoucností této komunity, jejíž přežití závisí nejen na odvaze, ale i štěstí „posledních lovců“.

Zamýšlet se můžeme také nad vlivem pronikání západních kultur do dosud nedotčených a nepoznaných míst planety Země. Na unikátním snímku o domorodých velrybářích z nejvýchodnější části Indonésie pracoval desetičlenný tým po dobu tří let. (Festival nad řekou)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Poslední lovci?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Poslední lovci. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Poslední lovci bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze