Olympiáda Tokio

Olympiáda Tokio

Filmový žánr: Dokumentární, Sportovní

Délka filmu: 170 min.

V kinech od: 1.1.1965

Barevný dokument OLYMPIÁDA TOKIO byl poprvé uveden na XVIII. MFF v Cannes v roce 1965 a to mimo soutěž. Zde získal cenu FIPRESCI.

A už tehdy se o filmu psalo: „Přes rozsáhlost námětu je Ičikawův film téměř intimní – právě proto, že nám ukazuje lidské skutečné postavy, v nichž není nic nadpřirozeného. Je to událost, jež bude znamenat mezník ve filmových dějinách“. Film byl vyroben štábem 556 lidí nejrůznějších profesí, bylo použito 104 kamer a 41 nahrávacích přístrojů, bylo natočeno asi 130000 metrů filmu a promítnutí denních prací trvalo 70 hodin.

Režisér Kon Ičikawa k celému projektu sdělil: „ Stalo se to poprvé, že jsem točil dokumentární film. Ale již od svých začátků jsem byl přesvědčen, že není žádný rozdíl mezi filmem dokumentárním a hraným. V každém případě jde o to udělat film. Ponechám divákovi úplnou volnost, aby zařadil OLYMPIÁDU TOKIO do jedné nebo druhé kategorie. Já prostě říkám, že jsem chtěl natočit dokumentární film.

Přitom jsem byl tak trochu přinucen tento film dělat. Vyvolení režiséři – Kurosawa a Hani – se tohoto úkolu vzdali. Protože jsem neměl v té chvíli nic na práci, přijal jsem objednávku.“

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Olympiáda Tokio?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Olympiáda Tokio. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Olympiáda Tokio bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze