Očima fotografky

Očima fotografky

Filmový žánr: Dokumentární, Drama

Délka filmu: 81 min.

V kinech od: 17.9.2015

Filmy režiséra Mateja Mináče proslavili příběhy o siru Nicholasi Wintonovi, který v období 2. Světové války zachránil stovky židovských děti. V tomto filmu režisér Mináč zdokumentoval osud jednoho z těch, co neměli to štěstí dostat se včas do bezpečí Wintonovým vlakem.

Je to osud jeho vlastní matky, energické 84 leté Zuzany Mináčové, která patří k největším osobnostem slovenské a české fotografie. Vystavovala v 30 krajinách a její fotografie světových filmových hvězd z festivalů jsou legendární. A předci tuto úspěšnou optimistickou ženu pronásleduje celý život děsivé tajemství z dětství.

Jedinou možností, jak se smířit s minulostí bylo promluvit o celém příběhu její dětské lásky. Vydá se na nejtěžší cestu, na místo, kde jako 13ti letá zažila nejděsivější momenty svého života. Najde tam konečně klid? Mináčová vás s humorem pro ni typickým provede zásadním zvraty 20. Století, fašismem, komunismem, kapitalismem a odhalí principy své umělecké tvorby, zákulisí fotografování hvězd, ale taky svůj dramatický osobní život (Mirius FD)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Očima fotografky?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Očima fotografky. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Očima fotografky bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze