Nábor pro džihád (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 80 min.

V kinech od: 1.1.2017

Fanatická ideologie tzv. Islámského státu k sobě přilákala pozornost mnoha mladých Evropanů. Od prvního zaujetí až k jejich rozhodnutí vydat se na bojiště v Sýrii a Iráku je doprovázejí vemlouvaví rádci.

Adel Khan Farooq je norský dokumentarista pákistánského původu, kterému se podařilo dostat do prostředí, v němž probíhá nábor do řad radikálního islámu. Jeho výraznou figurou je Ubaydullah Hussain, v Norsku narozený muslim, jenž je přesvědčený, že muslimové jsou celosvětově utlačováni. Proto odmítá zákony země, ve které se narodil. Nechává režiséra natáčet svá setkání s nezkušenými mladíky a poskytuje mu na kameru velmi otevřené rozhovory. Když se však Farooq společně se známým norským režisérem a kameramanem Ulrikem Rolfsenem chystají po letech práce film dokončit, vstupuje do dění policie. Z filmu o ilegální činnosti evropských islamistů se stává příběh boje za nezávislost novinářské práce.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Nábor pro džihád (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Nábor pro džihád (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Nábor pro džihád (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze