My a Matterhorn, Matterhon a my (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 57 min.

V kinech od: 1.1.2008

Dokumentární film seznamuje se situací československých emigrantů ve Švýcarsku, kam se uchýlila část našich občanů po Srpnu 1968. Zabývá se nejen švýcarskou pomocí těmto lidem, ale i tím, jakým přínosem se oni stali pro hostitelskou zemi. Po srpnu 1968 odešlo z Československa do Švýcarska přes 13 000 lidí.

Švýcarská média, obzvlášť televize, věnovala příchodu budoucích spoluobčanů značnou pozornost. Vzhledem k hospodářské prosperitě hostitelské země a sympatiím veřejnosti zde našlo mnoho vědců, umělců, lékařů, techniků a jiných odborníků dobré uplatnění. Film "My a Matterhorn, Matterhorn a my" akcentuje skutečnost, že mnozí příchozí ze zemí bývalého Československa byli pro švýcarskou společnost nesporným ziskem, ať už se uplatnili v průmyslu, ve vědě nebo v umění. Režisér Bernard Šafařík právě na tento jejich přínos poukazuje. Ve svém dokumentu použil kromě výpovědí bývalých čs. emigrantů a dnes již Švýcarů také velké množství archivních materiálů švýcarské televize, u nás dosud neznámých.(oficiální text distributora)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film My a Matterhorn, Matterhon a my (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film My a Matterhorn, Matterhon a my (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film My a Matterhorn, Matterhon a my (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze