Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku

Filmový žánr: Krátkometrážní, Dokumentární

Délka filmu: 15 min.

V kinech od: 1.1.2015

Dokumentární film přibližuje pokus české horolezkyně Markéty Hanákové, které byl zcela nečekaně implantován v mladém věku kardiostimulátor, vystoupit bez kyslíku na pamírskou sedmitisícovku Muztagh Ata 7546 m v Číně.

Na vrchol se jí sice shodou špatných náhod nepodařilo vystoupit, přesto se jí jako prvnímu člověku na světě podařilo překonat hranici sedmi tisíc metrů a tím překonat svůj výškový rekord z roku 2013, kdy úspěšně stanula na vrcholu Mera Peaku (6476 m).

Markéta dosáhla výšky 7219 metrů. V této výšce, pouhých tři sta výškových metrů od vrcholu, stála před těžkým rozhodnutím, zda-li výstup ukončit nebo riskovat a jít dál. Fyzicky na to, aby vrcholu dosáhla, měla. Bohužel přišla vlastní neopatrností o veškeré tekutiny.

Pokud by pokračovala vzhůru, riskovala by tím dehydrataci, která je v této vysoké nadmořské výšce smrtelně nebezpečná. (MF Outdoorových filmů)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Muztagh Ata - s kardiostimulátorem na sedmitisícovku bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze