Most na konci světa

Most na konci světa

Filmový žánr: Drama, Krimi, Thriller

Délka filmu: 115 min.

V kinech od: 8.2.2018

Jedním z důsledků občanské války v Bosně a Hercegovině bylo to, že obrovské množství lidí přišlo o své domovy.

Mnoho bosenských Chorvatů z Hercegoviny se uchýlilo do Chorvatska a usídlilo se v Krajině - v domech, ze kterých utekli či byli vyhnáni Srbové při chorvatské vojenské operaci Bouře, jež z mapy definitivně vymazala mezinárodně neuznanou Republiku Srbská Krajina. Příběh filmu Most na konci světa se odehrává několik let po těchto událostech, v době kdy se chce část Srbů vrátit do svých domů. Noví chorvatští vlastníci těchto nemovitostí se dostávají do velmi nezáviděníhodné situace - po několika málo letech jim hrozí, že opět skončí bez střechy nad hlavou. A právě v této třaskavé atmosféře se z ničeho nic ztratí starý muž - bosenský Chorvat Jozo. Policista Filip (Aleksandar Bogdanović), který rovněž žije v srbském domě, na jehož dveře klepe původní majitel, je pověřen vyšetřováním případu.

Mezi lidmi se povídá, že Joza zabili navrátivší se Srbové, ale Filip nedbá na klevety a k vyšetřování jeho zmizení se snaží přistoupit poctivě a nezatížen předsudky. A to se některým jeho spoluobčanům nelíbí.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Most na konci světa?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Most na konci světa. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Most na konci světa bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze