Manželka za padesát ovcí (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 52 min.

V kinech od: 1.1.2010

Mnozí afghánští muži vyznávají radikální islám a ctí tradici obchodu s manželkami mladšími o generace, se kterými někdy nejednají lépe než se psy. To je také případ šestnáctileté Sabere, které v sedmi letech zemřel otec a osvojil si ji blízký příbuzný.

Když bylo dívce deset, prodal ji o čtyřicet let staršímu Tálibánci, jenž ji čtyřikrát přivedl do jiného stavu. „Často jsem myslela na sebevraždu," vzpomíná Sabere na manželský život se slzami v očích. Dívka měla jako jedna z mála štěstí, že se jí podařilo uniknout a ukrýt se v azylovém domě pro ženy s podobným osudem.

Ani poté ovšem nemá vyhráno. V upřímném snímku režiséra Nimy Sarvestaniho sledujeme marnou snahu Sabeřiny chudé matky a jejího muže dosáhnout dceřina rozvodu. Když se zdá, že osud je jim konečně nakloněn, nevlastní otec dostává výhrůžky kvůli své druhé dceři, desetileté Farzenah.

Výměnou za stádo ovcí ji kdysi slíbil jinému muži. „Splátka" měla proběhnout po jejích patnáctinách, ženich si však usmyslel, že ji chce dříve… (Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Manželka za padesát ovcí (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Manželka za padesát ovcí (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Manželka za padesát ovcí (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze