Mansfieldské sídlo

Mansfieldské sídlo

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 112 min.

V kinech od: 1.1.1999

Filmová adaptace románu Jane Austenové nás přivádí do Anglie 18. století. Fanny Priceová (Frances OConnor) opouští ve dvanácti letech chudý domov a odchází ke své tetě na panství Mansfield Park.

Tam, uprostřed nádherné anglické krajiny, vyrůstá u Sira Thomase Bertrama (Harold Pinter) s jeho dětmi - dvěma dcerami a synem Edmundem (Johny Lee Miller). Na zámku, v okouzlujícím, avšak pevnými společenskými pravidly se řídícím prostředí, dospívá Fanny v krásnou a vzdělanou mladou dámu.

Život v Mansfield Park a mnohdy neupřímné, hrané vztahy mezi jeho obyvateli zprvu jen sleduje a mistrně komentuje. Pak se o ní začne ucházet kavalír Henry Crawford (Alessandro Nivola) a Fanny čeká chvíle rozhodnutí. Sir Thomas jí radí, aby si Henryho vzala. Základem bohatství Bertramů je ale utrpení a krev černých otroků na vzdálených plantážích.

Proto vidí Sir Thomas i v krásné Fanny pouhou drahocennou věc. Uposlechne nakonec Fanny rad Sira Thomase nebo nabere její život zcela jiný směr?

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Mansfieldské sídlo?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Mansfieldské sídlo. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Mansfieldské sídlo bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze