Když otevřu oči

Když otevřu oči

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 102 min.

V kinech od: 23.12.2015

V působivém debutu bojuje mladá žena v předvečer tuniské jasmínové revoluce s rodinou i se společností za to, aby mohla jít za svou uměleckou kariérou. Dovedně vystavěné drama ostře a se smyslem pro detail popisuje atmosféru strachu šířenou diktaturou prezidenta Bena Aliho.

Dozírání je zachyceno ve svých četných polohách, od těch slídících v intimním soukromí až po kontrolu politických názorů. Režisérka staví do popředí skvělý výkon debutující Bayi Medhaffer v roli ambiciózní zpěvačky v začínající kapele, jež se chystá na svůj první koncert. Mladistvý náboj filmu ještě umocňují vynikající skladby iráckého hudebníka Khyama Allamiho.

Snímek sugestivně evokuje napětí, jež v čase před pádem režimu v roce 2010 bylo všude cítit pod povrchem, a nutí diváka podívat se otevřenýma očima na společnost, kde se udavači vyskytovali i na zcela nečekaných místech a ženy neměly naději na sebevyjádření.(MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Když otevřu oči?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Když otevřu oči. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Když otevřu oči bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze