Kambodžské jaro

Kambodžské jaro

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 126 min.

V kinech od: 1.1.2017

Kambodžské protesty v hlavním městě Phnompenh odhalují nejen systémové neduhy nově nabyté demokracie, ale také různorodost lidských pohnutek, které vedou jedince k občanskému aktivismu.

Co jsou lidé ochotni obětovat za své právo hlasitě vyjádřit nesouhlas, ačkoli šance na vyslyšení jsou minimální? Tato otázka vystupuje na pozadí občanských protestů v Phnompenhu proti násilnému zabírání městské půdy, na níž stojí domy mnoha obyvatel. Osobně zaměřený dokument šest let sleduje trojici aktivistů, kteří neúnavně a přes neustálé hrozby dávají najevo svou nelibost s praktikami developerů i místní správy, mlčky tolerovanými vládou premiéra Hun Sena. Buddhistický mnich Loun Sovath se potýká nejen s pozorností policistů a svých představených, ale i sousedky Tol Srey Pov a Tep Vanny se postupem doby mění z nezištných souputnic na sokyně plné osobní nevraživosti.(Jeden svět)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Kambodžské jaro?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Kambodžské jaro. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Kambodžské jaro bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze