Jsem tady!

Jsem tady!

Filmový žánr: Drama

Délka filmu: 106 min.

V kinech od: 1.1.2016

Hrdinkou debutu scenáristy a režiséra Renārse Vimby, hořkosladkého filmu o dospívání, je vynalézavá a odhodlaná dívka, kterou drsné životní okolnosti dovedou k předčasné dospělosti.

Působivě natočený realistický příběh se opírá o úsporný, ale věrohodně napsaný scénář a především o úžasný výkon na plátně debutující herečky Elīny Vaskové, která dokáže autenticky zprostředkovat hrdinčiny stavy opuštěnosti, její hněv či pocit zodpovědnosti a také první zamilovanost. Když se sedmnáctiletá Raya jednoho dne vrátí domů ze školy, najde svou babičku mrtvou a spolu s mladším bratrem ji pohřbí na zahradě.

Nikomu nic neřeknou, Raya se zhostí vedení domácnosti, a navíc se rozhodne, že se zúčastní školní olympiády v angličtině – kdyby totiž vyhrála, mohla by jet na další kolo soutěže do Londýna, kam vedou poslední stopy jejich zmizelé matky. Vimba prokazuje, že dokáže rafinovaně vizualizovat pocity, když omezuje dialogy a Rayinu perspektivu evokuje výmluvným obrazem.(MFF Karlovy Vary)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Jsem tady!?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Jsem tady!. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Jsem tady! bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze