Já jsem Annemarie Schwarzenbach

Já jsem Annemarie Schwarzenbach

Filmový žánr: Dokumentární, Životopisný

Délka filmu: 85 min.

V kinech od: 15.4.2015

Annemarie Schwarzenbach byla nepřehlédnutelnou osobností bohémské společnosti 20. let. Provokovala svým androgynním zjevem, otevřeně lesbickou orientací, výjimečným literárním talentem, antifašismem i sklonem k drogovým závislostem.

Jedna z jejích milenek ji popsala jako nejkrásnějšího člověka, se kterým se kdy setkala. Annemarie zemřela v důsledku svého bouřlivého života velice mladá a na její osud jako by se už zapomnělo.

Režisérka Véronique Aubouy ve svém filmu ale dokazuje, že je Annemarie stále přítomná jako fascinující obraz člověka mimo společenské konvence i genderové stereotypy. Nyní má ožít v dramatizaci svého života. V zapadlém bytě se schází skupina mladých lidí, aby v rámci veřejného konkurzu dokázali, kdo z nich je Annemarie Schwarzenbach.

Ve snaze převtělit se co nejvěrněji do historické osobnosti ale účastníci brzy přestávají rozlišovat, co je součástí role a co už jejich skutečný život. (Mezipatra)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Já jsem Annemarie Schwarzenbach?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Já jsem Annemarie Schwarzenbach. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Já jsem Annemarie Schwarzenbach bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze