Indiánské inspirace

Filmový žánr: Dokumentární, Krátkometrážní

Délka filmu: 26 min.

V kinech od: 1.1.2011

Herec Jaroslav Dušek a psychoterapeut Pjér la Šé'z, kteří se léta inspirují zejména kulturou Toltéků, jsou průvodci dokumentem o vlivu indiánů Mezoameriky na život v Čechách.

Moudrost Toltéků podává Dušek s velkým vtipem a v souvislosti se stylem života u nás. Seznámíme se také C. J. Callemanem, švédským vědcem žijícím v USA, který se jako jeden z mála vědců zabývá podrobně mayským kalendářem. Ten je přesnější než náš a je charakterizován i určitými cykly, na jejichž základě je možné odvodit i vývoj naší společnosti.

Zdeňek Ordelt, který dlouho pobýval mezi mexickými šamany, si získal jejich důvěru a posléze dostal i jejich zasvěcení do šamanské praxe. Seznamuje zájemce s významem a poznáním šamanů a vykonává šamanské rituály. Stále více si uvědomujeme slepé uličky překotného vývoje Západní společnosti, hledáme východiska, inspiraci. Nebývalý a celosvětový zájem o kultury indiánů svědčí o tom, že je v nich skutečně něco podnětného.

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Indiánské inspirace?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Indiánské inspirace. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Indiánské inspirace bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze