Hollywoodské rajdy s motorovými pilami

Hollywoodské rajdy s motorovými pilami

Filmový žánr: Komedie, Horor

Délka filmu: 75 min.

V kinech od: 1.1.1988

Když už do letošního VHS okénka zařazujeme dětinského milovníka her na vojáky Davida A. Priora (Smrtelná kořist) i opakovaně zneuznávaného „Tarkovského postapokalyptické akce" Alberta Pyuna (Cyborg), byl by hřích nevzpomenout i na další legendu video éry, krále filmových puberťáků Freda Olena Raye.

Náruživý sběratel autogramů filmových hvězd a profesionální wrestler (vystupující pod uměleckým jménem Fabulous Freddie Valentine) proslul zejména v osmdesátých a devadesátých letech množstvím laciných videofilmů spadajících obvykle na pomezí žánrů hororu, komedie a erotiky, kde většinu rolí obsadily vnadné modelky pánských časopisů a vyprávění, často prošpikované hambatými vtípky, sloužilo především k tomu protagonistky co nejrychleji nejprve svléknout a poté brutálně zavraždit.

Hollywoodské rajdy s motorovými pilami jsou jednoznačně mistrovým stěžejním dílem oplývajícím největší porcí bezelstně přímočarého humoru a absurdity. Příběh o soukromém očku, které v Hollywoodu pátrá po prostitutkách vraždících své klienty motorovou pilou, přinese kromě litrů umělé krve, spršky neméně umělých uřezaných končetin a záplavy groteskních průpovídek hlavního hrdiny také nečekaně duchovní rozuzlení, které je zároveň poctou hned dvěma brakovým klasikám – Texaskému masakru motorovou pilou Tobeho Hoopera a Krvavé hostině Herschella Gordona Lewise.

Slavná věta „Fuck me gently with a chainsaw" z filmu Smrtící atrakce se tu dočká ryze doslovného naplnění. (Festival otrlého diváka)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Hollywoodské rajdy s motorovými pilami?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Hollywoodské rajdy s motorovými pilami. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Hollywoodské rajdy s motorovými pilami bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze