Fenomén Dukla (TV film)

Filmový žánr: Dokumentární, Sportovní

Délka filmu: 52 min.

V kinech od: 9.2.2021

Televizní dokument zachycuje více než sedmdesátiletou éru československého a českého armádního sportu. Sportovní klub Dukla, to nejsou jen fotbalisté a atleti. V dokumentu se představí i legendární sportovci v řadě jiných sportovních odvětví počínaje hokejem, skoky na lyžích, házenou až k zástupcům motoristických sportů, veslování anebo třeba i golfu.

Vedle legend, které na aktivní dráhu vzpomínají, se ve filmu objeví i zástupci a zástupkyně nejmladší generace jako Eva Samková anebo Ester Ledecká. Z obdivu k armádním sportovcům se vyzná fotograf Jan Saudek, který s řadou sportovců oblékajících dres Dukly nafotil knihu uměleckých portrétů. Dokument nás zavede i do zákulisí sportovního klubu a představí jeho současného velitele Jaroslava Priščáka anebo vyhlášeného klubového kuchaře Miloslava Carvana. Ve filmu se také objeví úplně poslední rozhovor, který stihla před kamerou poskytnout olympijská vítězka Dana Zátopková.(Česká televize)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Fenomén Dukla (TV film)?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Fenomén Dukla (TV film). Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Fenomén Dukla (TV film) bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze