Degas: Vášeň pro dokonalost

Degas: Vášeň pro dokonalost

Filmový žánr: Dokumentární

Délka filmu: 85 min.

V kinech od: 1.1.2018

Putujte s námi z vynikající výstavy v muzeu Fitzwilliam v Cambridge, jehož rozsáhlá sbírka Degasových děl je tou nejreprezentativnější v Británii, do ulic Paříže. S exkluzivním přístupem k různorodým vzácným dílům vypovídá tento film fascinující příběh o snahách Degase o dokonalost a to jak experimentováním s novými technikami, tak i studiem starých mistrů.

Někdy frustrovaný svým vlastním selháním, byl Degas vyčerpáván obsesivními představami a poruchami zraku, ale jeho odhodlání zachytit každodenní život bylo zřejmé v každém tahu, který udělal. Mnohé Degasovy kresby a plastiky, se kterými nebyl zcela spokojen, byly po celou dobu jeho života uchovávány v soukromí. Nyní je považujeme za jedny z nejkrásnějších, do detailu provedených expresivních prací moderní éry. Prostřednictvím vyprávění přátel a komentátorů a skrze Degasovy dopisy, tento film odhaluje mnohem komplexnější pravdu o jednom z nejvlivnějších francouzských umělců konce 19. století a umožňuje nám nahlédnout do Degasovy umělecké mysli.(Prenosydokin.cz)

Najít film v okolí

Kdy a kde dávají film Degas: Vášeň pro dokonalost?

Seznam kin, kde se dnes promítá film Degas: Vášeň pro dokonalost. Vyberte si kino a klikněte na něj. Zobrazí se promítací časy a další program kina.

V těchto dnech se film Degas: Vášeň pro dokonalost bohužel nikde nevysílá...

Podobné filmy

Tento film ještě nikdo nehodnotil. Buď první!

Filmové novinky a recenze